ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه ، هزینه ها شرایط و مدارک مورد نیاز 2020

کشور فرانسه همواره یکی از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان جهت تحصیل بوده است. از قدمت تاریخی شهرهای فرانسه، غذاهای متنوع و طبیعت بی نظیر هر فردی تصویر ایده‌آلی از کشور فرانسه دارد و به همین دلیل است که این کشور محبوب‌ترین مقصد گردشگران ایران از نظر سازمان ملل شناخته شده است.

در کنار تمامی مسائل کشور فرانسه، یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل دانشجویان بین المللی به شمار می‌آید. دلیل این امر این است که یازده دانشگاه از دانشگاه‌های فرانسه در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان هستند می‌توانند فرانسه را برای برخورداری از آموزش با کیفیت بالا انتخاب نمایند.

در این نوشتار به تحلیل و بررسی بیشتر تحصیل در فرانسه، هزینه تحصیل وزندگی در فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای همراه، شرایط کار در حین تحصیل ویزای تحصیلی فرانسه و مزایا و معایب ویزای تحصیلی فرانسه پرداخت خواهد شد.

 

تحصیل در فرانسه

در کنار دانشگاه‌های معتبر در رده بندی QS فرانسه دارای تخصص بالا در ایجاد مدرسه‌های کسب‌وکار قوی است. از معروف‌ترین این مدرسه‌های کسب‌وکار که در سطح جهانی بسیار شناخته شده هستند می‌توان به مدرسه کسب‌وکار HEC اشاره کرد. درصورتی‌که قصد دارید به یک موسسه آموزشی با کیفیت بالا و و هزینه مناسب ملحق شوید اخذ ویزای تحصیلی فرانسه گزینه مناسبی برای شماست. رشته‌های مختلفی هستند که شما برای تحصیل در فرانسه می‌توانید به زبان فرانسوی یا به زبان انگلیسی در آن تحصیل کنید.

 

از محبوب‌ترین رشته‌ها در فرانسه می‌توان به:

 • مدیریت
 • فشن
 • علوم سیاسی
 • ام بی ای MBA
 • بیوتکنولوژی

 

از مهم‌ترین دانشگاه‌هایی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی در پاریس بررسی کنید دانشگاه‌های لیون، پلی‌تکنیک اکول، سوربن، مدرسه کسب‌وکار مونپولیه و مدرسه مدیریت HEC پاریس اشاره کرد.

جهت اقدام و ثبت درخواست از دانشگاه‌ها شما می‌توانید به‌طور مستقیم از وب‌سایت دانشگاه‌های فرانسه اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که تمامی پیش‌نیازها ازجمله ریزنمرات، رزومه، انگیزه نامه، نمره زبان تافل یا آیلتس و در برخی موارد نمره امتحانات مانند GMAT و GRE و یا برای رشته‌های حقوقی آزمون LSAT آماده نمایید. برای اخذ پذیرش بهتر است که حداقل برای موسسه آموزشی و دانشگاه در فرانسه درخواست ارسال نمایید تا شانس خود را جهت پذیرش بالا ببرید.

 

ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه به زبان انگلیسی تمامی دانشجویان نیاز به ارائه مدرک زبان تافل با آیلتس دارند و بدون این مدرک تمی توانند از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش بگیرند. در صورت تحصیل به زبان فرانسه نیز باید مدرک B2 زبان فرانسه داشته باشید. درنهایت بدون مدرک زبان امکان تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه وجود ندارد.

 

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

جهت تحصیل در مقطع لیسانس در کشور فرانسه می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور به تحصیل بپردازید. تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه به مدت ۳ الی ۴ سال طول می‌کشد جهت اقدام برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک دیپلم معتبر داشته باشید.

همچنین نمره زبان انگلیسی جهت تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی اجباری هست. همچنین در مقطع کارشناسی امکان اینکه بعد دانشجو درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود بدهد وجود ندارد. حداقل نمره زبان برای تحصیل در این مقطع آیلتس 6 هست.

 

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه به زبان انگلیسی به زبان فرانسوی امکان‌پذیر است. درصورتی‌که که فرد بخواهد د در رشته خود به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازد باید مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ و نیم را به دانشگاه ارائه دهد.

در زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دانشجویان اجازه دارند به‌صورت پاره‌وقت و به‌صورت هفتگی ۲۰ ساعت کار در کنار تحصیل بپردازند و هزینه‌های زندگی خود را تأمین نماید. جهت تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد به زبان فرانسوی متقاضیان باید مدرک زبان B2 فرانسه را حداقل داشته باشند.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکترا

جهت تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های فرانسه فرد متقاضی باید رزومه پژوهشی قوی جهت ارائه دانشگاه داشته باشد. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه 3 الی 5 ساله است برای تحصیل در این دوره امکان گرفتن بورسیه وجود دارد.

جهت اخذ بورسیه دانشجویان باید رزومه پژوهشی قوی ازجمله مقاله داشته باشند. دانشجویان دکترا نیز تا ۲۰ ساعت در هفته می‌توانند در کنار تحصیل خود در فرانسه کار کند. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا حداقل معدل موردقبول ۱۴ هست.

 

هزینه تحصیل و زندگی و در فرانسه

زندگی در فرانسه نسبت به برخی کشورهای اروپایی بسیار مقرون‌به‌صرفه است. درصورتی‌که دانشجو بخواهد در شهرهای بزرگ مانند پاریس زندگی کنند ماهانه نیاز به حداقل ۹۰۰ یورو و درصورتی‌که در شهرهای کوچک‌تر بخواهد زندگی کند، ماهانه به ۷۰۰ یورو جهت گذران زندگی نیاز دارد.

به‌ طور کلی هزینه تحصیل در بر آن سه در مقطع کارشناسی حدود سه هزار یورو در سال، در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴ هزار یورو در سال است.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی با دانشگاه‌های خصوصی در فرانسه متفاوت است. به‌طورکلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بسیار معقول و پایین‌تر هست؛ اما تحصیل در دوره‌های مختلف در کالج‌های خصوصی در فرانسه می‌تواند هزینه بالاتری را برای افراد به همراه داشته باشد.

 

ویزای تحصیلی فرانسه

جهت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه فرد متقاضی باید مدارک موردنیاز را به‌صورت آنلاین و یا از طریق سفارت فرانسه در ایران آن تحویل سفارت داده و منتظر نتیجه باشد.

اما ویزای تحصیلی فرانسه چیست؟ هر فردی برای ورود به فرانسه جهت تحصیل و اقامت در مدت تحصیلش نیاز به اجازه از کشور فرانسه جهت اقامت در این کشور دارد. به این اجازه‌نامه ویزا گفته می‌شود. اولین شرط درخواست ویزای تحصیلی فرانسه، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور است…

 

مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی فرانسه

جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه فرد متقاضی باید مدارکی را جهت تحویل به سفارت فرانسه آماده نماید.

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه تمکن مالی کافی
 • بیمه درمانی
 • فرم درخواست ویزا
 • رزومه و مدارک تحصیلی
 • تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه

 

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه شما باید بتوانید اثبات کنید که قادر به پوشش هزینه‌های تحصیل وزندگی خود در فرانسه هستید. برای این امر، باید به سفارت گواهی حساب بانکی و با بنک استیتمنت ارائه دهید.

جهت تحصیل در فرانسه باید هزینه تحصیل و حداقل 615 یورو به‌صورت ماهانه را برای مدت تحصیلتان در گواهی حساب بانکی ارائه دهید.

 

ویزای همراه تحصیلی فرانسه

به‌طورکلی برای ویزای همراه تحصیلی فرانسه توصیه می‌شود که همراه با درخواست ویزای تحصیلی درخواست ویزای همراه تحصیلی ارسال نشود؛ و این درخواست حداقل یک ماه پس از دریافت ویزای دانشجویی و کارت اقامت آن ارسال شود.

 

مزایای ویزای تحصیلی فرانسه

درست است که کشور فرانسه کشور بسیار محبوبی برای افراد خارجی است و مزایا و نکات مثبت بسیاری دارد، اما این زندگی در این کشور در کنار مزایا، دارای معایبی نیز هست. در این قسمت ابتدا به نکات مثبت مرتبط با تحصیل وزندگی در فرانسه اشاره می‌کنیم:

 

یادگیری زبان فرانسه

برای بسیاری زبان فرانسه زبان بسیاری زیبایی به نظر می‌آید. با تحصیل وزندگی در فرانسه این فرصت پیش می‌آید تا افراد بتوانند با زبان فرانسوی آشنا شوند. همچنین امکان گذراندن دوره‌های زبان فرانسه در این کشور نیز برای تقویت زبان فرانسه وجود دارد.

 

کیفیت بالای آموزش

همچنان که پیش‌تر اشاره شد، دانشگاه‌های معتبری ازجمله دانشگاه سرین و مدرسه کسب‌وکار HEC در فرانسه قرار دارند که جزو دانشگاه‌های برتر در سطح جهانی محسوب می‌شوند. در صورت انتخاب فرانسه به‌عنوان مقصد تحصیلی، امکان تحصیل در محیط‌های آمورشی با استانداردهای بالا و کیفیت مناسب برای شما محیا می‌شود.

 

تحصیل با هزینه‌های متوسط

با تحصیل در بسیاری از فرانسه، شما می‌توانید با شهریه نسبتاً معقولی مشغول به تحصیل شوید. همچنین هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه، در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

 

کشور فرانسه کشور جذابی برای تحصیل وزندگی به نظر می‌رسد. تحصیل در فرانسه، هزینه تحصیل وزندگی در فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای همراه، شرایط کار در حین تحصیل ویزای تحصیلی فرانسه و مزایای ویزای تحصیلی فرانسه ازجمله مواردی بودند که در این مقاله تحلیل و بررسی شدند. درکل کشور فرانسه با دانشگاه‌های معتبر با رتبه بالا در رتبه‌بندی‌های جهانی، اقتصاد پویا و هزینه‌های مناسب زندگی مقصد خوبی برای ادامه تحصیل هست.